Podporte so mnou Bielu vranu

Lucia Pašková

Ak chceme dôverovať, že systém okolo nás funguje v prospech celej spoločnosti, je dôležité mať nastavené aj korekčné mechanizmy. Ak tieto nefungujú dokonale, prichádzajú často biele vrany. Títo ľudia, ktorí sa odvážne postavia za opravu systému v prospech nás všetkých, si zaslúžia nielen našu úctu a pozornosť, ale aj našu silnú podporu. Ďakujem každej bielej vrane medzi nami a som vďačná, že Bystriny ukazujú tieto pozitívne príklady každý rok. Inšpirujete nás všetkých, aby sme boli lepšími ľuďmi.

Ak vyzbieram

1 000 € 

Každý deň prejdem 10 000 krokov. 

Tí, čo ma poznáte, viete, ako rada oddychujem, relaxujem a do každej športovej aktivity sa musím nútiť. Záväzok 10 000 krokov denne bude pre mňa náročný, pre ľudí, ktorí sú ako ja, skúsim popísať ako sa k nemu motivujem a budem rada, ak sa v tomto záväzku ku mne pridáte.

2 000 €

Jeden mesiac v režime: nebudem piť kávu, budem mať zákaz elektroniky po 22:00 a spať musím ísť do 23:00.

Rozhodne sa považujem za nočnú sovu, čo ma vedie k vysokej produktivite, často na úkor môjho spánku. Tento záväzok zdokumentujem aj s tým, k akým ďalším veciam u mňa viedol. Zmena nálady, váhy, produktivity, čo mi pomáha dobre a kvalitne zaspať a čo naopak - to budú všetko informácie, ktoré budem pri napĺňaní výzvy s vami zdieľať.

3 000 € 

Prestanem na jeden rok fajčiť. 

Zbaviť sa môjho najdlhšie trvajúceho a najhoršieho návyku bude tvrdá drina, ale budem vás touto cestou sprevádzať, keby ste tiež chceli prestať fajčiť. Budem písať o odvykacom centre, radách, ktoré dostanem a ako fungujú v realite.