Podporte so mnou Bielu vranu

Čoje

Byť čestný, rovný a odvážny je pre mňa odmalička hodnota, ktorú beriem tak akosi automaticky a bez debaty. Vychovali ma k tomu rodičia, pár ďalších dospeláckych vzorov z môjho života... a potom všetky tie westerny a foglarovky, komiksy, filmy a seriály, na ktorých som vyrastal a ktoré aspoň za mojich mladých čias nemali problém rozlíšiť dobro od zla.

Neskôr som zistil, že ľudia v skutočnom svete neprichádzajú iba v dokonalej nepoškvrnenej podobe a majú svoje zaváhania a zlyhania. Čo ma však nikdy neopustilo, je viera, že čestnosť, rovnosť a odvaha musia byť hodnoty a ideály, ku ktorým budeme vychovávať naše deti a držať si ich na spoločenskom piedestáli ako niečo, k čomu sa máme neustále približovať.

Chcem veriť, že ak aj nie som čestný, rovný a odvážny človek pre celý svet, vidí ma tak dnes aspoň môj syn. A som rád, že to, čo mi k tomuto ideálu chýba, nechýba aspoň mnohým ľuďom v tejto krajine, ktorých za to môžeme obdivovať a dať im najavo, ako si ich čestnosť a odvahu vážime. Preto podporujem Bielu vranu a dúfam, že so mnou ju podporíte aj vy.

Ak vyzbieram

500 € 

Desať dní budem obedovať a postovať len jedlá do 5 €.

1 000 €

Dám si oholiť svoju bradu a nechám si iba fúzy. 

3 000 € 

Dám si vytetovať na viditeľné miesto svoje obľúbené jedlo.